fbpx

ПАРКЕТНА ДОШКА BARLINEK – НА ПІДЛОГОВОМУ ОПАЛЕННІ


Барлінецька дошка, завдяки своїй шаровій конструкції, досконало проводить тепло і може успішно використовуватися на підлоговому опаленні: як електричному так і водяному. Це перевірений продукт, який служитиме довгі роки.Водяне або електричне підлогове опалення – це система, яка дуже часто застосовується для опалення в наших будинках. До найважливіших переваг підлогового опалення зараховуємо:

Зручний розподіл температури в приміщеннях – тепліше біля стоп, холодніше – біля голови. Завдяки цьому в приміщенні з підлоговим опаленням може бути приблизно на 2°C холодніше ніж в приміщеннях з традиційними обігрівачами, а ми не відчуватимемо цієї різниці.

Опалення не видно – обігрівачі не займають місця на стінах, приховування підлогового опалення дає значно більшу свободу в аранжуванні інтер’єру.

Тепло розприділяється рівномірно у всьому приміщенні – а не тільки в місці встановлення обігрівача. Низькотемпературний обігрів підлоги дозволяє під’єднувати цей контур також до насосу тепла. Завдяки цьому ми можемо отримати значні заощадження на опаленні.

Низькотемператрне опалення – що означає, що обігрівальні поверхні теплі, але їх температура не перевищує температури шкіри людини і наближена до температури повітря

Цього типу опалення, з огляду на свої переваги, все частіше витісняє традиційні калорифери – Переміщення повітря в приміщенні не викликає коливань, і, відповідно, пил не піднімається, як у випадку традиційної опалювальної системи. Це означає, що алергіки також будуть прихильниками цього рішення.

 

<<Дивіться АКТУАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ

 

У випадку деревини, яка використовується для підлогового опалення, з’являються сумніви, пов’язані з її зсиханням під впливом зміни температури і вологості. Пам’ятаймо однак, що роботу деревини можна обмежити. Рішенням є дерев’яні тришарові підлоги з безклеєвим замком типу “click”, хрестова конструкція яких ефективно обмежує роботу деревини, роблячи цю дошку дуже безпечною, на відміну від монолітної підлоги, яка такої конструкції не має. Чергові сумніви викликає той факт, що деревина є ізолятором, проте пам’ятаймо, що не на 100 %, кожна дошка має своя теплопровідність. Прикладом такої підлоги є барлінецька дошка, з’єднання якої “Barclick” еластично реагує на зміни вологості і температури. Завдяки цьому дерев’яні тришарові підлоги “Barlinka” можна монтувати на водяному або електричному підлоговому опаленні.

Технічні параметри дошки Barlinka*:

  • Товщина: 14 mm
  • Тепловий опір: 0,1 м2 K/Вт
  • Теплопровідність: 0,14 Вт/мK

 

Монтаж на водяному підлоговому опаленні:

Під час монтажу паркетної дошки на водяному підлоговому опаленні потрібно провести так зване вигрівання стяжки. Воно полягає в циклічному нагріванні з метою так званого усування решток вологи зі стяжки та позбавлення основи небезпечної напруги.

Нижче цикл (протокол*) вигрівання стяжки:

ПРОТОКОЛ ВИГРІВАННЯ СТЯЖКИ З ПІДЛОГОВИМ ОПАЛЕННЯМ ЗАПОВНЮЄ ІНВЕСТОР (ІНСПЕКТОР БУДІВЕЛЬНОГО НАГЛЯДУ) – стосується одного приміщення: (напр. салон, кухня, інше…)

 

Після вигрівання основи можемо перейти до монтажу підлоги.

На підлоговому опаленні можна застосовувати дві системи монтажу: плаваючу та шляхом приклеювання дошок до основи.

Монтаж шляхом приклеювання на водяному підлоговому опаленні:

У випадку клеєної підлоги, потрібно звернути увагу на те, щоб клей зберігав свої властивості і еластичність навіть при великих коливаннях температури. Виробники таких клеїв розміщують спеціальні піктограми і інформацію на упаковці, які інформують про їх придатність для монтажу на підлоговому опаленні. “Barlinek” рекомендує всі роботи зі склеювання підлоги доручити фірмі, яка спеціалізується в укладці паркетних підлог.

Важливо!

Поверхня площини основи, яка перевіряється двометровим рівнем, який прикладається в довільному місці поверхні, не повинна проявляти більшого відхилення поверхні основи від горизонтальної площини ніж 3мм/2м довжини.

Плаваючий монтаж на водяному підлоговому опаленні:

У випадку плаваючого монтажу потрібно використовувати базу з найменшим коефіцієнтом втрати тепла. Норма рекомендує застосування основи про коефіцієнт втрат тепла R < 0,05 м2Кв/Вт , напр. звичайний гофрований картон товщиною 3 мм або інші спеціалізовані основи.

Після вигрівання стяжки та підбору відповідного підпідлогової підкладки, монтаж паркетної дошки проводиться таким самим чином, як без підлогового опалення. В системі плаваючої підлоги “Barlinek” рекомендує застосувати ізоляційну плівку, монтовану на запах близько 20 см і склеєну ущільнюючою стрічкою.

Всі дерев’яні паркетні дошки “Barlinka” можна монтувати на водяному або електричному підлоговому опаленні.

Монтаж підлоги “Barlinka” на електричному опаленні

Важливо!
Перед монтажем електричних обігрівальних систем, потрібно уважно прочитати інструкцію їх монтажу.

Поради для монтерів і користувачів дерев’яних підлог на електричному або водяному підлоговому опаленні.

1. Найкорисніше підлогове покриття на системі підлогового опалення – готова дерев’яна тришарова дошка зі з’єднанням без клею на клік.

2. Приймаючи рішення про приклеювання підлоги до основи, варто переконатися, чи клей збереже свої властивості і еластичність впродовж багатьох років, навіть у випадку значних коливань температури.

3. Умовою укладання дошок на підлоговому опаленні є складений і підписаний кваліфікованою монтажною групою протокол з вигрівання обігрівальної підлоги. Якщо після процесу вигрівання стяжки відбувалися перебої в роботі опалення, кільканадцять днів перед монтажем потрібно налаштувати опалення на 21°C(70°F) і при цій температурі монтувати підлогу.

4. Для правильного монтажу підлоги, слід прослідкувати, щоб під час монтажу і користування, вологість підлоги не перевищувала допустимі діапазони. Для барлінецької дошки це 7% ± 2%.

5. З метою отримання оптимальної температури після монтажу, рекомендується утримання її на рівні 21°C(70°F) впродовж перших 48 годин, а потім збільшення на 1-2 градусів в день. Межа, яку не повинно перевищувати опалення – 29°C (84°F) на поверхні дошки. Незалежно від застосованої системи опалення впродовж цілого року в приміщенні мусить підтримуватися відносна вологість в межах 45% – 60%.

6. Вологість стяжки не може перевищувати:

  • 1,8% для цементних стяжок, вимірюваних методом СМ
  • 0,3% для ангідритових стяжок, вимірюваних методом СМ

 

7. Щоб не доводити до нерівномірної рботи деревини, вся поверхня підлоги має обігріватися. Це гарантує також найбільший комфорт користування (відсутність холодніших місць на підлозі).

8. Дерев’яну підлогу на підлоговому опаленні заборонено прикривати килимами. Меблі, які встановлюються на підлоговому опаленні напр. дивані, повинні мати ніжки мін. 20 см висоти.

9. Під час плаваючого монтажу безпосередньо на стяжку, рекомендується покласти ізоляційну плівку. Плівку монтуємо на запах з шириною 20 см і склеюємо стрічкою.

10. В опалювальний період можуть утворюватися щілини розміром з волосинку між дошками, внаслідок мінімальної роботи деревини.

11. На закінчення обігрівального сезону температура повинна поступово знижуватися приблизно на 1°C або 2°C на добу.

* усереднені значення для дошки товщиною 14 мм.